O pivovaru

Uprostřed sídliště, v dnes již historické budově prvního novodobého mosteckého kina Kosmos (1971), najdete oázu jiného času. Mostecký Kahan, jediný minipivovar svého druhu na Mostecku, jsme pro Vás otevřeli v listopadu 2009.

Vejděte do pivovarské restaurace a nechte za dveřmi obraz města vystavěného v šedesátých a sedmdesátých letech. Ocitnete se v přívětivé hospůdce s tak osobitou atmosférou, že po pár minutách nebudete ochotni věřit, že za okny je betonová šeď. Usaďte se a rozhlédněte se kolem sebe. Stojí tu nejen naleštěná varna, což v minipivovarech bývá obvyklé, ale i spilka. Vy tak můžete okouzleně sledovat, jak se pivo vaří přímo před vašima očima. Na začátku náš sládek vařil pivo v 200litrových varnách, ale díky Vašemu zájmu je v srpnu 2012 nahradil varnami o větším objemu 500 litrů.

S tím souviselo i rozšíření zázemí pro skladování. Chladírenský sklep, kde pivo dozrává, původně pojal čtyřicet 100litrových sudů a dva 1000litrové tanky. Nyní je zde umístěno deset 1000litrových tanků a třicet 100litrových sudů.

Na měděné pípě pro Vás máme stálou nabídku světlého 11° ležáku, světlého 12° ležáku a polotmavého 12° ležáku. Na čtvrtém kohoutu se střídají různé druhy speciálů jako pšeničné, nakuřované, mnichovské pivo, IPA a spousty dalších. Nechybí ani ochucené pivní ovocné speciály malina, višeň, borůvka atd.

Základem našeho piva je vždy kvalitní slad, žatecký chmel a flájská voda, která je považována za jednu z nejlepších v zemi. Veškeré druhy piva vařené v našem pivovaru si můžete odnést s sebou domů v dárkové balení nebo v litrových PET lahvích, točených přímo z pípy.

Grilujete na zahradě? Pořádáte rodinnou oslavu? Není nic jednoduššího, než si s krátkým předstihem objednat soudek o objemu 15, 30 nebo 50 litrů.

Pro objednávku piva volejte:

+420 605 158 666

Pokud plánujete firemní akce, narozeninové oslavy, večírky či různá pracovní i mimopracovní setkání, je pro Vás k dispozici salónek s kapacitou 25 osob vybavený LCD televizí a Wi-Fi.

Pro rezervaci salonku volejte na telefonní číslo:

+420 777 202 280